Bóle somatyczne zaburzenia

Zaburzenia somatyczne ból jest ból, który jest na tyle poważne, aby zakłócić osoby codzienność.
ból jest tak fizycznej choroby, ale nie fizyczna przyczyna jest znaleziona. Ból że spowodowane problemami psychologicznymi.
ból, że ludzie z tym zaburzeniem jest prawdziwe uczucie. To nie jest tworzony lub sfałszowane celowo ( symulowanie ).
Przyczyny W przeszłości uważano, że to zaburzenie jest związane z emocjonalnym stresem. Ból często mówi się, że \.\. Ból i martwić stworzyć cykl, który jest trudny do złamania. Ludzie którzy mają historię przemocy fizycznej lub seksualnej są bardziej narażone na tę chorobę. Jednak nie każda osoba z zaburzeniami somatyczne ból ma historię nadużywania.
Jak naukowcy dowiedzieć się więcej o połączenia między mózgiem a ciałem, jest więcej dowodów, że samopoczucie ma wpływ na sposób, w którym ból jest postrzegany.
Objawy Głównym objawem choroby somatyczne ból jest przewlekły ból, który trwa kilka miesięcy i ograniczeń człowieka pracy, relacji i innych działań. Pacjenci często są bardzo zaniepokojeni lub zestresowani o ich bólu. Egzaminy i Testydokładna ocena medyczna, w tym prac laboratoryjnych i radiologicznych skanach ( M R I, C T, U S G, R T G ), jest wykonywana w celu ustalenia możliwych przyczyn bólu.
zaburzenia somatyczne ból rozpoznaje się, gdy badania te nie wykazują wyraźnego źródła bólu.
Leczenie Prescription i leki przeciwbólowe bez recepty, często nie działa dobrze. Leki te mogą również mieć skutki uboczne i mogą nieść ryzyko nadużyć.
Przewlekłe zespoły bólowe wszystkich typów często mogą być leczone lekami przeciwdepresyjnymi i terapii talk.
behawioralnej ( C B T),rodzaj terapii rozmowy, może pomóc uporać się z bólem. W trakcie leczenia, dowiesz się: Aby rozpoznać, co wydaje się miećból worse To opracowywać sposoby radzenia sobie z bolesnym ciała sensations To zachować się bardziej aktywne, nawet jeśli nadal masz bóle przeciwdepresyjne leki często pomóc. Powszechnie stosowane leki przeciwdepresyjne to:
Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny ( S S R I ), takie jak fluoksetyna ( Prozac), sertralina ( Zoloft), paroksetyna ( Paxil), fluwoksamina ( Luvox ), citalopram ( Celexa ), a escitalopramem ( Lexapro) trójpierścieniowe.
środki wspomagające, które również mogą być pomocne:
techniques Hot Distraction i zimne packs Hypnosis Massage Physical therapy Stress Grupy Ludzie exercises Support redukcji z tym zaburzeniem może skorzystać z leczenia w ośrodkach bólowych.
Outlook ( Prognoza ) prognozy są gorsze dla pacjentów, którzy mieli objawy przez długi czas. Outlook poprawi, jeśli można zacząć robić swoje poprzednie czynności, nawet z bólem.
Poszukiwany obecnie specjalistę zdrowia psychicznego, który ma doświadczenie w leczeniu osób z bólem przewlekłym wykazano poprawy wyników.
Możliwa Complications Addiction na receptę leków przeciwbólowych (jeśli nie są wykorzystywane prawidłowo) Komplikacje z surgery Depression i anxiety When skontaktować się z lekarzem specjalistą Skontaktować się z lekarzem, jeśli Ty lub Twoje dziecko doświadcza bólu przewlekłego.
Alternatywne nazwy zaburzenia Pain Referencje Greenberg D B, Braun I M, Cassem N H. Funkcjonalne objawy somatyczne i zaburzenia somatyczne. W: Stern T A, Rosenbaum J F, Fava M, Biederamn J, Rauch S L, eds. Massachusetts General Hospital Comprehensive Clinical Psychiatry.1 wyd. Philadelphia, Pa: Mosby Elsevier, 2008 : rozdz 24.
Witthà ¶ ft M, Hiller W. Psychologiczne podejście do źródeł i metod leczenia zaburzeń somatyczne. Annu Rev Clin Psychol.2010 ; 6:257-283.
Data aktualizacji: 09.08.2010 aktualizacja przez : Linda Vorvick, M D, Dyrektor Medyczny Medex Northwest Division Studiów Asystent lekarza, University of Washington School of Medicine, Instruktor i Michelle Benger Merrill, M D, w. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Dowiedz się na ten temat:
przeziębienie dziecka teraz.

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s